Co założyć na rower w zimowe dni

Co założyć na rower w zimowe dni

W najzimniejszych miesiącach, Twój strój rowerowy może być głównym czynnikiem regulującym temperaturę Twojego ciała. Warstwa podstawowa lub kurtka bez ramion może oznaczać różnicę między doskonale regulowaną temperaturą a mrożącym krew w żyłach chłodem. Warto również pomyśleć o zapobieganiu śnieżnej ślepocie podczas zimowych wycieczek rowerowych. Poza utrzymaniem ciepła i suchości, warstwa podstawowa ochroni Twoje stopy i nogi przed zimnym wiatrem.

Warstwa podstawowa to różnica między doskonale regulowaną temperaturą a przejmującym chłodem

Warstwa podstawowa to prosty element odzieży rowerowej, który może zrobić dużą różnicę w komforcie i regulacji temperatury. Wykonane z odprowadzającego wilgoć, szybkoschnącego poliestru, warstwy podstawowe Rapha utrzymują kolarza w suchości i cieple podczas gorących podjazdów, a jednocześnie zapewniają chłód podczas zimnych zjazdów. Są również antybakteryjne i odporne na zapachy.

Ta podstawowa warstwa stanowi różnicę między doskonałą regulacją temperatury a drętwym chłodem podczas jazdy rowerem w chłodny zimowy dzień. Noś cienką warstwę podstawową pod koszulką, knicksami, aby utrzymać ciepło rano i podczas najgorętszej części dnia. Dodaj rękawiczki z krótkimi palcami, aby utrzymać ciepło palców.

Warstwa podstawowa zapewni Ci ciepło w 90% najzimniejszych dni. Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że ciepła warstwa podstawowa oznacza suche stopy i ręce. Jeśli Twoje stopy są zimne, będą drętwieć i nie będziesz czerpać przyjemności z jazdy na rowerze. Cienkie skarpetki są w porządku dla ciepłych nóg w gorący letni dzień, ale zdrętwiała stopa może zrujnować Twoją jazdę. Poza warstwą podstawową, możesz również kupić parę butów belgijskich, które ochronią Twoje stopy przed zimnem.

Twoja warstwa bazowa powinna zapewnić Ci komfort i suchość. Powinna również odprowadzać wilgoć z Twojego ciała. Powinna być również oddychająca, abyś mógł zachować chłód bez uczucia dyskomfortu. Warstwa podstawowa może być wykonana z wełny syntetycznej lub merynosów. Jeśli jednak jesteś wrażliwy na ciepło materiału syntetycznego, możesz wybrać lekką opcję. Ciężka warstwa podstawowa utrzyma Cię w cieple, ale nie zapewni korzyści, jakie daje warstwa podstawowa o średniej lub niskiej wadze.

Utrzymanie ciała i odzieży w suchości

Kluczowe jest utrzymanie ciepła kończyn podczas jazdy rowerem w zimowe dni. Nogi są pełne mięśni, które generują dużo ciepła. Ludzkie ciało traci 30% swojego paliwa w postaci ciepła. Aby temperatura ciała nie spadła zbyt mocno, należy nosić odzież odprowadzającą wilgoć lub wentylującą. Noszenie polaru lub materiału syntetycznego na warstwę podstawową pomoże Ci zachować ciepło.

Podobne wpisy:  Bokserki damskie - idealny wybór na sen

Twoja odzież rowerowa powinna również zapewniać Ci ciepło i suchość. Wybieraj lekkie tkaniny wykonane z materiału odprowadzającego wilgoć na bazie poliestru. Tkanina ta jest dobra dla rowerzystów, ponieważ odprowadza wilgoć bez odparowywania. Ponadto poliester zatrzymuje ciepło i zapobiega utracie ciepła przez parowanie. Wiele nowoczesnych tkanin syntetycznych pomaga rowerzystom dłużej zachować ciepło. Utrzymanie ciała i odzieży w suchości podczas jazdy rowerem w zimowe dni nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać.

Aby utrzymać ciało i ubranie w suchości, należy nosić przyczepne buty i grube skarpety. Grubsze skarpety zapobiegną ślizganiu się stóp. Grube skarpety zapewniają dobrą izolację i oddychający materiał. Skarpety turystyczne z wełny merynosów to dobry wybór na rower. Można również włożyć do butów ogrzewacze stóp aktywowane powietrzem, aby utrzymać stopy w cieple. Nie zapominaj o zabraniu ze sobą dużej ilości wody.

Unikanie ślepoty śnieżnej podczas jazdy na rowerze zimą

Najlepszym sposobem na uniknięcie ślepoty śnieżnej podczas jazdy na rowerze zimą jest stosowanie odpowiedniej ochrony oczu. Zaleca się noszenie okularów przeciwsłonecznych na receptę podczas jazdy na rowerze. Pomogą Ci one lepiej widzieć w jasne, zimowe dni. Jeśli używasz gogli, upewnij się, że nosisz swoje osobiste okulary pod goglami. Powinny one znajdować się jak najbliżej oczu, aby uniknąć ryzyka ślepoty śnieżnej. Wskazane jest również noszenie gogli lub okularów przeciwsłonecznych, które mają filtry UV, aby chronić oczy.

Jeśli musisz jeździć na rowerze zimą, upewnij się, że nosisz lusterko rowerowe, aby uniknąć zachlapania przez spadający śnieg lub gruz. Jazda rowerem po drogach z mniejszą liczbą pojazdów może być bezpieczniejsza. Unikaj także jazdy po lodzie, który może tworzyć się na metalowych kratkach lub farbie drogowej. W godzinach porannych istnieje większe prawdopodobieństwo napotkania ice patches, czyli płatów lodu. W ciągu dnia śnieg topnieje, ale niskie miejsca pozostają oblodzone.

Podobne wpisy:  Jak się ubrać do ślubu cywilnego

Noszenie okularów przeciwsłonecznych podczas jazdy na rowerze może pomóc w zapobieganiu ślepocie śnieżnej spowodowanej intensywną ekspozycją słoneczną. Odbicie światła od śniegu może jednak spowodować chwilową ślepotę. Prostym rozwiązaniem tego problemu jest noszenie wodoodpornej lampki rowerowej. Takie lekkie okulary są dostępne w sklepach z artykułami BHP za mniej niż 7 dolarów. Eskimosi tysiące lat temu wynaleźli okulary przeciwsłoneczne, aby chronić się przed szkodliwym promieniowaniem UV. Chociaż okulary rowerowe zapewniają doskonałą ochronę, przyciemniane gogle narciarskie są również świetną opcją.

Podczas zimnej pogody rowerzyści powinni rozważyć noszenie okularów, aby chronić oczy przed szkodliwymi promieniami UV pochodzącymi ze słońca. Śnieg odbija światło, które może poparzyć rogówkę, a promienie UV odbite od śniegu mogą je poparzyć. Dotknięte oczy mogą doświadczyć tymczasowej lub trwałej ślepoty, w zależności od ciężkości oparzenia słonecznego. Na szczęście wiele przypadków ślepoty śnieżnej ustępuje samoistnie, ale poważniejsze przypadki mogą spowodować trwałą utratę wzroku.

Ochrona stóp przed wiatrem

Utrzymanie ciepłych stóp jest niezbędne podczas jazdy na rowerze w zimie. Zimne stopy mogą sprawić, że jazda na rowerze będzie mniej ekscytująca. Nie chcesz przecież skończyć z pęcherzami lub nawet odmrożeniami, jeśli Twoje stopy są zimne. Inwestycja w parę wełnianych skarpet pomoże Ci zachować komfort i ciepło. Skarpety wełniane są znacznie lepsze w utrzymaniu ciepła stóp niż skarpety bawełniane. Skarpety wełniane można znaleźć w większości sklepów z odzieżą outdoorową.

Utrzymywanie stóp w cieple jest również istotne, jeśli planujesz długą wycieczkę rowerową. Większość czasu spędzisz na drodze. Oznacza to, że będziesz narażony na działanie wiatru, więc ważne jest, aby nosić odpowiednie obuwie rowerowe, które jest zaprojektowane tak, aby zapewnić ciepło. Upewnij się, że kupujesz parę, która posiada płaskie pedały i klipsy na palce. Możesz również zaopatrzyć się w uchwyty PowerGrips, które ułatwiają ściąganie pedałów.

Niskie temperatury są trudne do pokonania, a jazda na rowerze w zimie wymaga dodatkowej ochrony. Rdzeń pozostaje ciepły, ale dłonie i stopy mogą być bardzo zimne. Ciepła czapka pod wiatrówką sprawi, że stopy nie będą odczuwać zimna. Innym dobrym sposobem na ochronę stóp jest noszenie ciężkich rajstop. W najzimniejsze zimowe dni stopy i dłonie są szczególnie narażone na odmrożenia, dlatego należy je utrzymywać w cieple.

Podobne wpisy:  Kupowanie butów na sezon - poradnik kupującego

Pomimo zimna, rowerzyści wciąż się pocą i ciężko pracują pod warstwami odzieży. Ważne jest, by zachować odpowiednie nawodnienie, choć ilość, której potrzebujesz, może być mniejsza niż w letnie dni. Ogólnie rzecz biorąc, powinieneś pić jedną butelkę na godzinę. Innym sposobem na utrzymanie ciepłych stóp jest noszenie pary butów typu overshoes lub nakładek na buty. Można również zdecydować się na parę butów zimowych.

Utrzymanie ciepłych rąk

Podczas zimnej pogody utrzymanie ciepłych rąk podczas jazdy rowerem jest kluczowe. Jeśli nie ochronisz swoich dłoni przed zimnem, przegrasz walkę już od pierwszego uderzenia pedałów. Na szczęście istnieje wiele sposobów na ochronę dłoni przed zimnem podczas jazdy rowerem. W tym artykule omówimy kilka najskuteczniejszych sposobów ochrony rąk. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na założenie rękawic, czy wełnianych rękawiczek, te wskazówki pomogą Ci zachować ciepło podczas następnej przejażdżki rowerowej.

Pierwszym krokiem do zapobiegania zimnym dłoniom podczas jazdy rowerem jest noszenie ciepłych rękawiczek. Podczas jazdy na rowerze dłonie mogą stać się zimne i wilgotne. Może być trudno wyczuć dłonie, co może zmniejszyć Twoje bezpieczeństwo. Na szczęście istnieje kilka prostych metod, aby utrzymać ciepłe i suche dłonie podczas jazdy rowerem. Jednym z najprostszych sposobów zapobiegania zimnym dłoniom jest utrzymywanie ich w cieple i suchości.

Zainwestuj w parę wełnianych lub jedwabnych rękawiczek. Dzięki nim dłonie pozostaną suche i ciepłe, a Ty będziesz mógł sprawnie kierować rowerem. Upewnij się, że kupujesz rękawiczki wykonane z materiałów wiatroszczelnych i z grubą wełnianą wyściółką, aby zapobiec przedostawaniu się wilgoci do środka. Możesz również kupić ogrzewacze do rąk na baterie, które działają równie dobrze. Pamiętaj jednak, że te produkty mogą również poparzyć Twoje dłonie, więc najlepiej ich unikać.

Innym sposobem na ogrzanie rąk podczas jazdy rowerem w zimie jest picie dużej ilości płynów. Picie ciepłych napojów zapewni Ci nawodnienie i zapobiegnie drętwieniu rąk. Możesz także dodać do swojego roweru dodatkową taśmę na kierownicę, aby uzyskać dodatkową izolację. Pamiętaj też, aby mieć pod ręką dodatkowe rękawiczki podczas jazdy. Jest wiele sposobów na ogrzanie rąk podczas jazdy rowerem w zimie.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz
Wiadomości związane