Sposoby na rozciąganie butów domowymi metodami

Sposoby na rozciąganie butów domowymi metodami

Jeśli kiedykolwiek byłeś sfrustrowany przez ciasne skórzane buty, ten artykuł pokaże Ci jak rozciągnąć je w domu. Możesz spróbować umieścić je w zamrażarce, użyć suszarki do włosów lub użyć drzewa do butów. Będziesz zdumiony różnicą w swoich butach w krótkim czasie. A najlepsze jest to, że te metody są całkowicie darmowe! Wypróbuj je sam i sprawdź, czy działają! Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej!

Jak rozciągnąć skórzane buty

Jeśli masz ciasne skórzane buty, które nie chcą się rozciągnąć, możesz użyć suszarki do włosów, aby je zmiękczyć i rozciągnąć. Jeśli wolisz uniknąć używania suszarki do włosów, użyj pary grubych skarpet. Zwiń skarpety i włóż je w obszary palców lub pięty butów. W ten sposób rozciągniesz skórę bez rozciągania samego buta. Jeśli masz problem z rozciągnięciem skóry, możesz również spróbować zastosować do niej alkohol, ale pamiętaj, aby unikać zbyt dużej ilości alkoholu, bo możesz uszkodzić skórę.

Możesz również użyć dwukierunkowych stretcherów do butów, aby rozciągnąć szerokość i długość skórzanych butów. Rozciągacze te muszą być umieszczone wewnątrz buta przez 24 godziny, zanim będziesz mógł je nosić. Dwukierunkowe nosze do butów są idealne dla osób o szerokich stopach, ale mogą nie być idealne dla osób o wąskich stopach. Lód będzie również działać, aby rozciągnąć mały but. Możesz umieścić zamrożony kawałek lodu wewnątrz skrzynki na palce w bucie – Sekcja jest wynikiem badań ekspertów serwisu Domki z Marzeń – Budujemy i urządzamy!. Pomoże to butowi się rozciągnąć.

Podobne wpisy:  Modne pompony - przykładowe stylizacje na lato

Jak rozciągnąć buty w zamrażarce

Próbujesz rozciągnąć ciasne buty w domu? Istnieje kilka łatwych sztuczek, które pozwolą Ci to zrobić bez rozbijania banku. Po pierwsze, rozciągnij swoje buty, nosząc je. Chociaż mogą one szczypać lub czuć się ciasno, jest to normalne. Jest to najlepszy sposób, aby przełamać się w nowej parze butów. Spróbuj nosić je wokół domu przez kilka dni, zanim spróbujesz je rozciągnąć. Pamiętaj, że pęcherze i mrowienie palców nie wyglądają dobrze.

Po włożeniu butów do zamrażarki możesz je wypchać pogniecioną gazetą lub skarpetkami. Jeśli nie chcesz, by buty pachniały, możesz też wetknąć do nich trochę sody oczyszczonej lub olejków eterycznych, by ukryć zapach. Ta metoda rozciągnie Twoje buty bez większego wysiłku. Kiedy skończysz, but powinien pasować jak ulał! Pamiętaj tylko, by po wszystkim zmienić skarpetki i buty, bo skurczą się z powrotem do pierwotnego rozmiaru.

Podobne wpisy:  Białe trampki - jak je pielęgnować i czyścić?

Jak rozciągnąć buty za pomocą suszarki do włosów

Pierwszym krokiem do rozciągnięcia pary butów jest ich zmoczenie. W tym celu można włożyć do środka butów gazetę lub wilgotny ręcznik. Następnie trzeba zostawić buty na kilka minut, aby umożliwić im wyschnięcie. Ważne jest również, aby nie stawiać butów na kaloryferze, aby ciepło nie uszkodziło skóry. Gdy buty są już suche, można je postawić na płaskiej powierzchni.

Ta metoda nie wymaga żadnych specjalnych narzędzi. Możesz wykonać ten zabieg w domu. Wystarczy założyć buty, założyć grube skarpety i chodzić w nich aż do bólu. Dzięki temu buty rozciągną się do nowego rozmiaru, co pozwoli Ci uniknąć pęcherzy i otarć. Upewnij się, że Twoje buty są odpowiednio dopasowane. Ta metoda jest skuteczna na większości rodzajów butów, w tym na butach do sukienki i trampkach. Należy jednak pamiętać, że proces rozciągania może rozciągnąć but tylko o ćwierć do pół rozmiaru.

Podobne wpisy:  Buty do sukni ślubnej - co wybrać?

Jak rozciągnąć buty za pomocą drzewa do butów

Drzewa do butów to drewniane lub plastikowe przedmioty używane do utrzymania butów w formie, gdy nie są używane. Nie są one jednak dobrym rozwiązaniem dla rozciągliwych butów. Zamiast tego, powinieneś wypróbować rozciągarki do butów. Chociaż te urządzenia nie rozciągają buta, mogą pomóc sprawić, że będzie on lepiej dopasowany. Poniżej przedstawiono kilka prostych kroków, aby rozciągnąć swoje buty. Przed użyciem stretcherów do butów, przeczytaj dokładnie instrukcje. Ważne jest, aby znać dokładny rozmiar swoich butów.

Po pierwsze, pamiętaj, że cholewy do butów nie rozciągają butów. Ich zadaniem jest utrzymanie kształtu buta przy jednoczesnym ograniczeniu rozprzestrzeniania się wilgoci. To pomaga zapobiegać rozwojowi bakterii i grzybów. Możesz dostać regulowane drzewa do butów, które są poniżej 25 dolarów zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Są one często wykonane z cedru lub innych naturalnych materiałów, które dobrze wchłaniają wilgoć. Należy również uważać, aby nie używać drewnianego drzewa do butów, które ma ostre krawędzie lub wystające strony.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz
Wiadomości związane
Buty śniegowe damskie – które wybrać?
Czytaj Dalej

Buty śniegowe damskie – które wybrać?

Temperatura jest oczywiście jedną z najważniejszych kwestii przy wyborze butów zimowych. Wielu producentów podaje minimalną temperaturę wymaganą dla…