Jak prawidłowo dobrać rozmiar wkładki w bucie

Jak prawidłowo dobrać rozmiar wkładki w bucie

Wybierając odpowiedni rozmiar wkładki do buta, pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, jest zmierzenie stopy. Większość wkładek sprzedawana jest w różnych rozmiarach butów. Możesz jednak przyciąć je tak, aby pasowały do Twojego buta. Jeśli masz swoje pomiary, możesz wybrać rozmiar, który im odpowiada. W przeciwnym razie będziesz musiał kupić następny rozmiar w górę.

Powinieneś zmierzyć swoją stopę

Aby wybrać odpowiedni rozmiar wkładki do swojego buta, musisz najpierw poznać długość swojej stopy. Zazwyczaj jedna stopa jest nieco dłuższa od drugiej. Jeśli jednak pomiary nie są dokładne, należy poprosić kogoś o pomoc. Jeśli Twój but ma wkładkę o szerokiej szerokości, będziesz musiał wybrać rozmiar większy niż szerokość buta.

Zmierz długość swojej stopy. Aby to zrobić, należy położyć kartkę papieru na podłodze i założyć skarpetę do buta, którego planujesz używać. Połóż cały ciężar ciała na stopie. Prześledź swoją stopę od tyłu pięty do końca najdłuższego palca. Upewnij się, że nie trzymasz długopisu pod kątem, ponieważ wpłynie to na pomiar.

Podobne wpisy:  Modne pompony - przykładowe stylizacje na lato

Oprócz długości, powinieneś wziąć pod uwagę również szerokość. Należy zmierzyć obrys stopy i jej najszerszy punkt. Powinieneś zapisać szerokość w centymetrach, ponieważ większość producentów butów poza Stanami Zjednoczonymi używa milimetrów. Zmierz zarówno długość, jak i szerokość stopy kilka razy, aby uzyskać dokładne wyniki. Kiedy masz już te pomiary, możesz przeliczyć je na cale lub centymetry używając Google.

Powinieneś zmierzyć swoją wkładkę

Aby wybrać właściwy rozmiar wkładki do butów, musisz znać dokładną długość swojej stopy. Będzie ona zapisana na wkładce jako liczba lub słowo i zazwyczaj podana w milimetrach. Gdy już znasz dokładną długość swojej stopy, możesz zacząć zakupy dla swoich nowych wkładek. Będziesz chciał kupić parę, która dobrze pasuje, więc powinieneś poświęcić czas na zmierzenie swoich stóp.

Aby zmierzyć swoją wkładkę, potrzebujesz linijki i pary butów. Możesz użyć linijki do wyznaczenia szerokości i długości swojej stopy. Następnie użyj taśmy mierniczej, aby porównać pomiar z tabelą rozmiarów. Dodatkowo, podczas pomiaru wkładki należy wziąć pod uwagę wysokość łuku stopy. Aby określić wysokość łuku, należy podzielić odległość pięta-palce przez trzy.

Podobne wpisy:  Jakie buty trekkingowe wybrać?

Korzystanie z papierowego przewodnika po rozmiarach może pomóc w dokładnym zmierzeniu wkładki. Możesz użyć przewodnika po rozmiarach, aby określić długość swojej stopy. Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie stopy mają taką samą długość. Użycie ołówka i papieru sprawi, że przekłamiesz pomiary nawet o 0,5-1 cm. Jeśli nie jesteś pewien długości swojej stopy, użyj taśmy mierniczej, aby zmierzyć swoją wkładkę.

Powinieneś zmierzyć swoje wkładki

Aby dowiedzieć się, jakiego rozmiaru wkładek potrzebujesz, musisz zmierzyć but. Najpierw zmierz długość swojej stopy. Możesz odrysować swoją stopę na kartce papieru używając długopisu, który jest najprostszy na czubku. Następnie zmierz długość stopy od linii pięty do najdłuższego palca. Uwaga: Jeśli Twoja stopa nie jest zbyt długa, możesz podwoić długość wkładki.

Podobne wpisy:  Jakie obcasy spotyka się w butach?

Kolejnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę podczas mierzenia wkładek, jest stosunek pięty do stopy. Ten stosunek jest niezwykle ważny w przypadku wkładek sportowych i półwkładek. W zależności od dyscypliny sportowej, można znaleźć wkładki dopasowane do szerokiego zakresu rozmiarów butów, ale aby uzyskać idealne dopasowanie, należy zmierzyć swoją stopę. Podczas pomiaru staraj się zacząć od buta, który najlepiej pasuje do Twojej stopy. Po określeniu rozmiaru wkładki, wsuń taśmę mierniczą do przodu do buta.

Wysokość łuku stopy jest również ważnym czynnikiem. Jeśli Twoja stopa jest bardzo płaska lub ma niski łuk, będziesz potrzebował wkładki o niższym łuku. Wkładki z wyższym łukiem mogą sprawiać wrażenie piłki golfowej w bucie. Jeśli Twój łuk jest wysoki, możesz spróbować wkładki z wysokim łukiem. Podczas gdy wysokie łuki mogą czuć się dobrze dla niektórych, mogą one powodować dyskomfort i ból.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz
Wiadomości związane
Jak zniszczyć buty w domu
Czytaj Dalej

Jak zniszczyć buty w domu

Niezależnie od tego, czy niedawno kupiłeś nową parę butów, czy planujesz zakup nowej pary, rozchodzenie nowego obuwia jest…