Kształt twarzy a okulary – jak prawidłowo dobrać?

Kształt twarzy a okulary – jak prawidłowo dobrać?

Istnieje wiele różnych kształtów twarzy, a odpowiednie oprawki dla twojego kształtu twarzy zależą od ogólnych proporcji twojej twarzy. Niektóre twarze będą wyglądały najlepiej z oprawkami w kształcie kwadratu, podczas gdy inne będą wyglądały najlepiej z oprawkami w kształcie owalu. Istnieją jednak pewne wyjątki. Twarze o owalnym kształcie mogą nosić prawie każdy rodzaj oprawek, w tym okrągłe. Ostatecznie jednak, powinieneś skorzystać z informacji zawartych w tym artykule, aby pomóc Ci wybrać najlepsze oprawki dla Twojego kształtu twarzy.

Okulary o kwadratowym kształcie skracają wygląd twarzy

Znalezienie idealnej pary oprawek okularowych dla Twojego kształtu twarzy może być wyzwaniem. Najważniejszą rzeczą jest poznanie swojego kształtu twarzy, aby wybrać odpowiednią parę. Kiedy już to wiesz, łatwiej będzie wybrać odpowiednią ramkę dla Twojej twarzy. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci wybrać odpowiednie oprawki dla Twojej twarzy:

Twarze w kształcie serca mają szerokie czoło i wąski podbródek. Noszenie okularów o okrągłym kształcie zminimalizuje szeroki obszar czoła. Twarze w kształcie serca najlepiej wyglądają w oprawkach o kształcie kwadratowym, okrągłym i owalnym. Jeśli Twoja twarz ma kształt kwadratu, wybierz oprawki z wysokim łukiem i miękkimi liniami po bokach. Prostokątna oprawka sprawi, że Twoja twarz będzie wydawać się szersza niż jest w rzeczywistości, natomiast oprawka w kształcie kwadratu skróci Twoją twarz.

Jeśli Twoja twarz ma kształt kwadratu, unikaj noszenia okularów z grubymi, prostymi lub zakrzywionymi oprawkami. Takie style mogą skrócić Twoją twarz, dodając jej szerokości. Dla osób o tym kształcie najlepiej wybrać okulary z zaokrąglonymi rogami, aby twarz wydawała się krótsza. Oprawki te są wykonane z wysokiej jakości octanu o trwałym wykończeniu. Mogą one również dodać do Twojego wyglądu styl vintage. Możesz również rozważyć okulary o kwadratowym kształcie z okrągłą oprawką.

Jeśli Twoja twarz ma kształt kwadratu, wybierz oprawki z lekko zaokrągloną ramką. Zaokrąglone krawędzie złagodzą kąt na Twojej twarzy, nie dodając jej zbyt wiele objętości. Jeżeli masz kwadratową twarz, wybierz również oprawki bez obręczy, ale szukaj takich, które będą wyżej osadzone na nosie. Takie oprawki dodadzą długości Twojej twarzy. Możesz także wypróbować oprawki o cienkich liniach, które wydłużą Twoją twarz.

Jeżeli masz kwadratowy kształt twarzy, staraj się unikać kanciastych oprawek. Możesz wydłużyć twarz, wybierając okrągłe lub owalne oprawki. Możesz również podkreślić swoje silne rysy, nosząc okulary z linią brwi. Aby uzyskać bardziej klasyczny wygląd, rozważ oprawki w kształcie kwadratu z grubym łukiem brwiowym. Ważne jest, aby unikać oprawek o ostrych, prostych liniach, ponieważ mogą one podkreślić krągłość Twojej twarzy.

Podobne wpisy:  Rodzaje torebek damskich - wymieniamy je wszystkie

Jeśli Twoja twarz jest kwadratowa, wybierz oprawki o miękkich rogach i łagodniejszych narożnikach. Używanie oprawek o kwadratowym kształcie może pomóc złagodzić kąty i sprawić, że Twoja twarz będzie wydawała się szersza. Takie oprawki mogą również zwrócić uwagę na inne aspekty Twojej twarzy. Mogą również podkreślić Twoją linię szczęki, podbródek i inne atrakcyjne cechy. Jeżeli nie jesteś pewna, jaki typ oprawek będzie wyglądał na Tobie najlepiej, wypróbuj parę aviatorów lub oprawki w kształcie motyla.

Jeżeli Twoja twarz jest okrągła, wybierz oprawki z podniesionymi rogami. Podkreśli to Twoje kości policzkowe i sprawi, że Twoja twarz będzie wydawać się bardziej konturowa. Okulary typu aviator z odchylonymi do góry rogami to również dobry wybór dla okrągłych twarzy. Jeśli masz kwadratową twarz, wypróbuj okrągłe okulary lub oprawki o owalnym kształcie. Wydobędą one Twoje oczy i wydłużą twarz. A jeśli masz kanciastą, pudełkowatą budowę, wybierz prostokątne oprawki.

Twarze o owalnym kształcie pasują do większości kształtów oprawek

Twarze o owalnym kształcie pasują do większości oprawek. Ten typ twarzy ma wyższe kości policzkowe niż pozostałe kształty twarzy i wąskie czoło. Ze względu na te cechy, możesz nosić większość stylów, nawet tych ponadwymiarowych. Jeśli szukasz zakupu okularów przeciwsłonecznych dla swojej nowej owalnej twarzy, sprawdź poniższe wskazówki. W ten sposób będziesz wiedział dokładnie, jaki rodzaj ramki kupić. I, będziesz wiedziała, który styl jest najlepszy dla Twojego typu twarzy.

Twarze o owalnym kształcie pasują do większości typów oprawek, z pewnymi wyjątkami. Owalne twarze są zazwyczaj węższe na linii szczęki i czoła, a trójkątne mają wysokie kości policzkowe. Twarze w kształcie diamentu są najtrudniejsze do dopasowania do okularów, ponieważ mogą wydawać się bardziej kanciaste lub nawet ostre. Mogą one jednak charakteryzować się silną linią brwi i wydłużonymi skroniami.

Jeśli chcesz, by Twoja twarz wydawała się bardziej proporcjonalna i zrównoważona, owal jest idealnym rozwiązaniem. Jej rysy są symetryczne i zrównoważone, z nieco szerokim czołem, wąskimi kośćmi policzkowymi i zaokrąglonym podbródkiem. Celebryci o tym kształcie twarzy to między innymi Eminem, Adam Levine, Jennifer Aniston i George Clooney. Kolor oczu ma wpływ na to, jak powinieneś stylizować swoje okulary, więc staraj się kontrastować kolorami ze swoimi oczami.

Podobne wpisy:  Gdzie kupić pasek do torebki?

Jeśli masz twarz owalną, powinieneś spróbować znaleźć okulary z kwadratową oprawką, ponieważ takie oprawki zazwyczaj równoważą okrągłość twarzy. Jeśli masz prostokątną oprawkę, możesz spróbować dobrać do kwadratu prostokąt. Jednak większość osób o tym kształcie decyduje się unikać oprawek o zamaszystych liniach lub kanciastych cechach, wybierając oprawki z okrągłą obręczą.

Twarze o owalnym kształcie najlepiej wyglądają w kwadratowych lub prostokątnych oprawkach. Ich równomierne proporcje można podkreślić za pomocą różnych kształtów oprawek, ale równie dobrze wyglądają one z oprawkami o wyrazistym charakterze. Jeśli chcesz uzyskać efekt stylu vintage, rozważ parę okularów typu “kocie oczy” lub okrągłe oprawki. Aby uzyskać bardziej swobodny wygląd, możesz spróbować okularów typu aviator.

Chociaż większość twarzy pasuje do większości kształtów oprawek, istnieją pewne wyjątki od tej reguły. Jeśli masz długi podbródek i krótką szczękę, możesz użyć 12-calowej linijki, aby zmierzyć swoją twarz i poszukać oprawki z węższymi zausznikami. Szerokość Twojego czoła jest nieco węższa niż kości policzkowe. Jeśli masz długi podbródek, możesz spróbować okrągłej oprawki z obręczą w kształcie kwadratu.

Najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać przy zakupie okularów dla owalnej twarzy, jest to, aby nie zamawiać zbyt dużej oprawki. Niektóre oprawki pasują do owalnych twarzy lepiej niż inne, a zbyt duża para wytrąci Twoją twarz z równowagi i będzie nieatrakcyjna. Aby znaleźć najlepsze oprawki dla Twojej owalnej twarzy, weź pod uwagę szerokość skroni, odległość źrenic i poradę okulisty. Nie zapomnij też sprawdzić stylu oprawek!

Okrągłe okulary to zabawna i stylowa opcja dla kobiet

Kobiety o kwadratowej, owalnej lub sercowatej twarzy mogą zrównoważyć jej kształt za pomocą kanciastej lub geometrycznej oprawki. Ponadto, mogą bawić się zbyt dużymi lub małymi oprawkami, aby ich rysy wydawały się szersze. Kobieta o twarzy w kształcie serca powinna wybrać parę okrągłych okularów, które dodadzą jej szerokości i zrównoważą kanciaste linie na jej twarzy.

Okrągła twarz ma miękkie krzywizny i gładkie linie, podobną szerokość od brwi do szczęki oraz pełne policzki i zaokrąglony podbródek. Aby zrównoważyć ten kształt, wybierz parę okrągłych okularów, które dodadzą twarzy nieco kąta. Okrągłe twarze mają tendencję do wyglądania na bardziej okrągłe niż inne kształty, więc wybór pary prostokątnych okularów rozbije strukturę twarzy i sprawi, że będzie się ona wydawać dłuższa i smuklejsza.

Podobne wpisy:  Co z biżuterii nosić na randce, a czego nie nosić na pierwszej randce

Okrągłe oprawki to klasyczny i uniwersalny wybór. Mogą być noszone zarówno swobodnie, jak i formalnie. Okrągłe okulary to jeden z oryginalnych kształtów okularów, a także zabawna i stylowa opcja dla kobiecych twarzy. Niezależnie od tego, czy bierzesz udział w eleganckim przyjęciu, czy musisz iść do biura, okrągłe okulary będą doskonale schlebiać Twojemu kształtowi twarzy. Acetatowe i metalowe ramki są idealne dla tego stylu okularów. Pomogą one również złagodzić kwadratowe i kanciaste rysy Twojej twarzy.

Kobiety o długich twarzach mogą unikać okularów o zbyt spiczastych lub krótkich oprawkach. Takie okulary będą zsuwać się z nosa, przez co twarz będzie wydawać się dłuższa. Niewłaściwa długość zauszników i szerokość mostka również mogą przeszkadzać w noszeniu soczewek. Ponadto, wysoko osadzona oprawka może również zakłócać działanie soczewek zmiennoogniskowych. Jeśli nie masz wyrazistej twarzy, okrągłe okulary są doskonałym wyborem.

Jeśli chcesz uniknąć kłopotów związanych z zakupem nowej pary okularów, możesz kupić używaną parę i sprzedać ją na eBayu. Większość z tych par jest nadal dobrej jakości i będzie trwać przez lata. Są one w różnych kształtach, kolorach i stylach. Wystarczy upewnić się, aby wybrać parę, która pasuje do Twojego osobistego stylu. Nowa para doda nowy element zabawy do twojego wyglądu.

Jeśli chcesz dodać trochę koloru do swojej twarzy, okrągłe okulary są dla Ciebie odpowiednią opcją. Oprawki w kształcie skorupy żółwia są uniwersalne i pasują do wielu różnych kolorów włosów. Niezależnie od tego, czy Twój kształt twarzy jest okrągły, kwadratowy czy owalny, para okrągłych okularów sprawi, że Twoja twarz będzie wyglądać bardziej stylowo. Są one również świetne do każdego stroju. Ten typ oprawek jest łatwy do znalezienia i nie musisz płacić ani grosza, by nosić stylową parę okularów przeciwsłonecznych.

Wybór odpowiedniej pary okularów jest ważny dla twojego ogólnego wyglądu. Okrągłe okulary, które pasują do Twojego kształtu twarzy, podkreślą Twoje cechy i sprawią, że będziesz wyglądać młodziej i pewniej. Jeśli szukasz zabawnej i stylowej opcji dla swojej twarzy, rozważ zakup trzech lub czterech par. Nigdy nie będziesz tego żałować! Możesz znaleźć idealną parę okularów z rabatem, robiąc zakupy online.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz
Wiadomości związane
Jaki pasek do jeansów damskich
Czytaj Dalej

Jaki pasek do jeansów damskich

Jeansy są jednym z najpopularniejszych elementów garderoby na całym świecie, zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Są one…
Jak zwinąć pasek do spodni?
Czytaj Dalej

Jak zwinąć pasek do spodni?

Wielu z nas spotkało się z sytuacją, kiedy nasz ulubiony pasek jest zbyt długi i przeszkadza nam podczas…