Stylizacja z wykorzystaniem kozaków

Stylizacja z wykorzystaniem kozaków

Istnieje kilka sposobów na stylizację z użyciem jackbootów. Jednym z najbardziej oczywistych sposobów jest zwrócenie się cielistą stroną na zewnątrz, ponieważ tworzy to bardziej kobiecy wygląd. Innym sposobem noszenia botków jest skierowanie ich najszerszej części na zewnątrz. Tak czy inaczej, będziesz wyglądać świetnie. Czytaj dalej, aby poznać niektóre z najczęstszych sposobów stylizacji jackbootów.

Sztywność jackbootów

Jest jeden ważny szczegół, który powinieneś wziąć pod uwagę podczas stylizacji jackbootów. Są one niewygodne, jeśli nie są odpowiednio dopasowane. Dotyczy to wszystkich butów, zwłaszcza gdy są fabrycznie nowe. Dodatkowo, jeżeli wybrałeś markę z niewłaściwym rozmiarem, możesz doświadczyć problemów ze sztywnością butów. Z tego powodu dobrze jest zlecić dopasowanie butów do właściwego rozmiaru. Na marginesie, większość Niemców używała Footwraps podczas noszenia swoich butów.

Wybierając parę kozaków, należy zawsze brać pod uwagę materiał. Podczas gdy skóra jest dobrym wyborem, zamsz i tkanina są bardziej wygodne. Skórzane jackbooty są sztywniejsze niż zamszowe czy materiałowe. Poza tym, skórzane jackboots nie rozciągają się w wale. Jackbooty możesz nosić zarówno ze spódnicami maxi, jak i mini. Wysokość kozaków powinna być odpowiednia do Twojej stylizacji.

Podobne wpisy:  Najlepsze buty na zimę - Jakie buty polecamy?

Kolory jackbootów

Tradycyjnie jackbooty kojarzyły się z Niemcami Wschodnimi i byłym ZSRR, ale dziś są ważną częścią stroju służbowego i paradnego dla armii rosyjskiej. Buty są również symbolem totalitaryzmu. Ale jackbooty to nie tylko symbol totalitaryzmu; były noszone przez brytyjskie regimenty od XVIII wieku. Nosili je nawet mieszkańcy Falklandów podczas brytyjskiej okupacji, a rząd brytyjski ogłosił, że mieszkańcy wysp mają demokratyczne prawa, ale jackbooty przez wieki były synonimem totalitaryzmu.

Pierwotny projekt jackbootów był przeznaczony dla francuskich oficerów, a materiał był tak twardy, że niemal uniemożliwiał oficerom zginanie kolan. Nowoczesne jackbooty są wykonane tak, aby były bardziej wygodne, więc szukaj materiału, który nie ściska skóry. Usiądź w butach przed ich zakupem. Powinny być dobrze dopasowane. Noga nie powinna “wisieć” w luźnym wale, ani być ściśnięta.

Face flesh side out

Jackboots to buty, w których skóra na kampie jest skierowana stroną flesh side out. Jest to uważane za bardziej odporne na wodę. Ta cecha jest ważniejsza w przypadku butów terenowych niż połysk. Powinieneś być pewien, że skóra, którą kupujesz do swoich butów jest wodoodporna, więc pozostanie wodoodporna. Również, jeśli kupujesz parę kozaków do pracy, będziesz chciał, aby były one tak wodoodporne, jak to tylko możliwe.

Podobne wpisy:  Jakie buty sprawdzą się na lato?

Najszersza część buta

Wysokość i szerokość buta typu jackboot są różne. Wysokość i szerokość trzonu buta różnią się znacznie w zależności od stylu, ale najszerszą częścią buta typu jackboot jest zazwyczaj jego czubek. Szerokość trzonu wynosi zazwyczaj 3,5 cala. Wałek ma zazwyczaj 30-40 cm wysokości. Szerokość góry jest różna, ale szerokość jest zazwyczaj węższa na dole. Większość butów wojskowych ma szeroki kielich pięty, a góra trzonu jest węższa.

Unikanie wysokich obcasów w jackbootach

Wybierając parę jackbootów, pamiętaj o długości. Wysokie obcasy mogą spowodować, że Twoje nogi będą wyglądać na krótsze niż w rzeczywistości, a noszenie pary kozaków wizualnie wydłuży Twoje nogi. Aby tego uniknąć, wybierz buty, które zakrywają większość rzepki, a nie tylko niewielką część. Trzon buta nie powinien dotykać połowy uda.

Jackbooty są tradycyjnie kojarzone ze Związkiem Radzieckim, Niemcami Wschodnimi i Wyspami Falklandzkimi, a do dziś noszone są przez armię rosyjską. Termin “jackboot” jest często używany jako synonim totalitaryzmu. Brytyjskie regimenty noszą jackbooty od XVIII wieku, a ich obecna nosicielka, Margaret Thatcher, zadeklarowała swoje stanowisko w sprawie praw mieszkańców Falklandów i odmówiła oddania wysp “jackbootowi” Argentyny.

Podobne wpisy:  Jakie buty powinna nosić panna młoda? Wygodne i eleganckie

Style do noszenia ze spódnicami mini i maxi

Spódnice maxi i mini są świetne z wielu powodów. Są łatwe do noszenia, wygodne i uniwersalne. Można je ubierać w górę lub w dół na różne okazje. Oto kilka pomysłów, które pomogą Ci znaleźć odpowiedni wygląd. Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić jest określenie stylu topu, który ma być noszony ze spódnicą. Ogólnie rzecz biorąc, dopasowany top jest najlepszym wyborem. Jeśli jednak chcesz uzyskać bardziej swobodny wygląd, możesz również nosić luźniejszy t-shirt. Upewnij się, że jest on włożony lub zawiązany na dole. Jeśli wybierasz się na oficjalną okazję, możesz założyć bluzkę z wiązaniem w talii.

Drugą wskazówką, o której należy pamiętać, jest wybór butów do spódnicy mini lub maxi. Spódnice maxi można nosić z niemal każdym butem. Klasycznym wyborem na lato są płaskie sandały lub sandały na obcasie. Buty klinowe mogą również dobrze współpracować z tym typem spódnicy. Dodatkowo można je nosić z rajstopami lub legginsami. Jednak niezależnie od stylu, możesz być pewna, że będziesz wyglądać cudownie w spódnicy mini lub maxi.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz
Wiadomości związane
Buty lordów – jak wyglądają?
Czytaj Dalej

Buty lordów – jak wyglądają?

Jeśli nie jesteś pewien, czy kupić parę butów Lords, to trafiłeś we właściwe miejsce. Te wygodne slip-ony mają…