Jak skrócić pasek do spodni – popularne metody

Jak skrócić pasek do spodni – popularne metody

Aby skrócić pasek do spodni, możesz odciąć jego koniec i zrobić nowy, wykonując następujące kroki: Zmierz długość paska od jego dziurki do paska lub języka. Końce będą zachodzić na siebie o pół cala. Jeśli chcesz skrócić pasek o więcej niż pół cala, odejmij oryginalny pomiar od nowego. Istnieje kilka popularnych metod, które możesz wypróbować.

Robienie dziury w pasku do spodni

Istnieje kilka metod robienia dziury w pasku do spodni lub skórzanym. Jedną z popularnych metod jest zakup podstawowego dziurkacza do skóry. Narzędzie to jest niedrogie i dostarczane z instrukcją. Jeśli dziurka jest mała, można ją załatać kilkoma ściegami wstecznymi, zmianą kąta nachylenia i zawiązaniem nici. Następnie możesz odciąć nadmiar materiału na łatę.

Pierwsza metoda jest najbardziej podstawowa i może być wykonana przez każdego, kto wie, jak używać młotka. Potrzebne będzie wiertło, które jest gładkie i ma końcówkę typu brad point. Można również użyć ostrego przedmiotu, aby stworzyć zagłębienie przed wierceniem. W zależności od grubości pasa, można wiercić w krótkich seriach. Należy pamiętać, że ta metoda może nie dać najlepszych rezultatów.

Inną metodą jest użycie scyzoryka. Metoda ta jest bardziej skuteczna w przebijaniu się przez skórę. Pozostawia jednak duży, chropowaty otwór, który prawdopodobnie będzie się rozdzierał podczas użytkowania. Ta metoda może być trudna, więc lepiej unikać tej opcji, jeśli nie masz dużego doświadczenia ze skórą. Alternatywnie, można użyć młotka i gwoździa, aby przebić skórę. Niezależnie od wybranej metody, należy zawsze stosować środki bezpieczeństwa, aby chronić siebie i drugą osobę przed dalszymi uszkodzeniami.

Druga metoda polega na wycięciu paska tkaniny i zszyciu go blisko krawędzi. Dzięki tej metodzie na końcu paska powstanie pętla. Długość pętli powinna wynosić około połowy szerokości paska do spodni plus jeden cal na szwy. Po tym, należy złożyć pasek tkaniny z powrotem i włożyć go przez otwór. Gdy pasek materiału jest już na miejscu, można zszyć krawędź pasa i przyszyć szlufkę.

Podobne wpisy:  Jaki pasek do czarnych spodni?

Inna popularna metoda polega na przewleczeniu przez szlufki taśmy mierniczej. Następnie zmierz długość szlufki za pomocą zwykłej miarki. Upewnij się, że miara jest dobrze dopasowana do bioder i talii. Jeśli jest zbyt luźny, możesz zaokrąglić go do najbliższego cala, a następnie przeciąć sznurek w talii. Ta metoda jest najbardziej powszechna, ale może być również trudna dla początkujących.

Używanie maszyny do szycia

Jeśli masz zbyt długie paski do spodni, możesz użyć maszyny do szycia, aby je obszyć. Proces ten wymaga użycia podwójnych igieł. Należy wybrać igły o odpowiednich odległościach od siebie oraz od pożądanej długości obszycia i wzoru. Im mniejsza odległość między igłami, tym bliższe będzie obszycie. Aby nawlec igły podwójne, umieść szpulkę nici na dodatkowym stojaku na nici. Nawiń szpulkę i nawlecz igły.

Zacznij od rozłożenia spodni i zaznaczenia punktów na tkaninie w pasie. Następnie zaciśnij tkaninę w tych miejscach. Pamiętaj, aby uszczypnięty obszar był wąski i zwężał się w kierunku bocznych szwów spodni. Następnie nawlecz na maszynę do szycia odpowiednią nitkę. Upewnij się, że wybrałeś ścieg prosty. Po zakończeniu szycia usuń szpilki i zdejmij sztyft.

Proces obszywania będzie się różnił w zależności od rodzaju maszyny do szycia i rodzaju ściegu. Przed rozpoczęciem zapoznaj się z instrukcją obsługi dołączoną do maszyny do szycia. Po opanowaniu podstaw, eksperymentuj z różnymi ustawieniami ściegu, aż znajdziesz takie, które Ci odpowiada. Jeśli masz niewielkie doświadczenie, rozważ ręczne obszywanie spodni, ale upewnij się, że robisz to prawidłowo, aby zapobiec uszkodzeniu ubrania.

Aby skrócić spodnie, złóż dolny brzeg spodni. Następnie włóż kawałek złożonej tkaniny w szew boczny. Następnie umieść złożoną tkaninę wewnątrz otwartego “V” w szwie bocznym. Pociągnij boki szwu bocznego razem, aż tkanina rozciągnie się do pożądanej długości. Jeśli nie masz tkaniny, możesz użyć bardzo szerokiej gumy.

Podobne wpisy:  Przewodnik po mierzeniu ręki

Zanim zaczniesz szyć, oceń swoje spodnie i dokonaj odpowiednich poprawek. Zmierz spodnie w lustrze, zwracając szczególną uwagę na długość i długość nogawki. Po uzyskaniu prawidłowej długości, ostrożnie zdejmij spodnie. Jeśli masz problemy ze znalezieniem właściwych pomiarów, możesz wyciąć kawałek tkaniny, aby ćwiczyć na nim. Możesz również użyć skrawków z obszycia do ćwiczenia nowych technik szycia.

Mierzenie istniejącego paska do spodni

Istnieje kilka metod mierzenia istniejącego paska do spodni w celu jego skrócenia lub wydłużenia. Najlepszą metodą jest zmierzenie istniejącego paska w miejscu jego naturalnej talii. Pomiar ten nie powinien różnić się o więcej niż dwa cale od naturalnej talii spodni. Aby dokonać pomiaru, należy założyć parę spodni, które pasują ściśle nad dziurą w pasie. Można również użyć do tego celu materiałowej miarki.

Pierwsza metoda polega na zmierzeniu istniejącego paska, zaczynając od klamry. Następnie przewlecz taśmę mierniczą przez szlufki paska. Upewnij się, że jesteś zrelaksowany podczas wykonywania tego pomiaru. Pamiętaj, aby mierzyć od krawędzi klamry do środkowego otworu. Ta metoda jest najłatwiejszym sposobem na uzyskanie właściwego rozmiaru. Upewnij się jednak, że jest Ci wygodnie podczas wykonywania tego pomiaru, ponieważ skórzane i plecione paski mają tendencję do rozciągania się z czasem.

Inną metodą mierzenia paska jest założenie spodni, które chciałbyś skrócić za pomocą paska. Możesz przełożyć miarkę przez szlufki paska i spróbować go ścisnąć. Następnie zaokrąglij pomiar do najbliższego cala. Jest to dobra opcja dla mężczyzn, którzy chcą skrócić swój pasek, ale nie chcą wydawać dużo pieniędzy na nowy pasek.

Podczas mierzenia istniejącego paska do spodni w celu jego skrócenia, niektórzy zalecają współpracę z przyjacielem lub współlokatorem. Łatwiej jest dokonywać pomiarów, jeśli pracuje się z partnerem. W ten sposób możesz podzielić się pracą z bliską osobą i zapewnić idealne dopasowanie. Inną przydatną metodą jest rozciągnięcie paska poprzez usunięcie klamry. To pomoże Ci uzyskać idealny pomiar za każdym razem.

Podobne wpisy:  Jakie srebrne kolczyki można nosić z ciemnym towarzyszem?

Używanie zamka błyskawicznego

Jednym ze sposobów skrócenia paska do spodni jest użycie zamka błyskawicznego. Zamek błyskawiczny to rodzaj zamknięcia, które rozdziela się na jednym końcu. Zamknięcia te są zazwyczaj plastikowe, ale istnieją również wersje metalowe i plastikowe. Możesz dostać zamek błyskawiczny w rozmiarze, którego potrzebujesz w sklepie z tkaninami. Decydując się na skrócenie paska do spodni, należy wybrać taki zamek błyskawiczny, który nada paskowi pożądaną długość.

Można również skrócić zamek błyskawiczny, przecinając go od dołu. Robiąc to, należy usunąć wszelkie metalowe stopery. Trzeba będzie również obciąć długość taśmy o cal poniżej nowego ogranicznika. Po tym, można uszyć odcięty koniec zamka błyskawicznego, aby skrócić pas. Teraz masz pasek do spodni, który pasuje wygodnie. Następnie można go nosić.

Jeśli używasz metalowego zamka błyskawicznego, najlepiej jest wymienić uszkodzony ściągacz na plastikowy. Jeżeli jednak suwak jest uszkodzony w środku, trzeba będzie wymienić cały zamek. Możesz użyć taśmy maskującej jako zakładki do ciągnięcia. Do zaciśnięcia suwaka można użyć małej pary szczypiec. W ten sposób można łatwo skrócić pasek spodni bez konieczności szycia.

Aby uszyć pasek do spodni z zamkiem błyskawicznym, należy użyć nici pasującej do koloru tkaniny. Żółta nić będzie się wyróżniać na tle czarnego materiału. Ponadto, być może trzeba będzie najpierw rozłożyć nogawki spodni, a następnie przeszyć je. Przed szyciem należy przełożyć szpilki przez nogawki i zostawić szczelinę, w której będzie siedział zamek błyskawiczny.

Kolejnym krokiem jest przyszycie rozdzielczego zamka błyskawicznego. Ten zamek błyskawiczny jest wykonany z dwóch części, które rozdzielają się po całkowitym otwarciu. Zastosowanie rozdzielczego zamka błyskawicznego oznacza, że skrócona zostanie górna część zamka, a nie dolna. To sprawia, że skrócenie paska do spodni jest nieco kłopotliwe, ale korzyści są tego warte w końcu. Po skróceniu zamka błyskawicznego pasek do spodni będzie mniejszy niż wcześniej.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz
Wiadomości związane
Jak nosić pasek do sukienki?
Czytaj Dalej

Jak nosić pasek do sukienki?

Jeśli szukasz pomysłu na to, jak nosić pasek do sukienki, to dobrze trafiłeś! W tym artykule przedstawimy różne…
Jaki pasek do białych spodni
Czytaj Dalej

Jaki pasek do białych spodni

Wybór odpowiedniego pasa do białych spodni może być kluczowy, aby stworzyć stylową i harmonijną stylizację. Pasek nie tylko…
Casual Jewelry For a Blind Date
Czytaj Dalej

Casual Jewelry For a Blind Date

Ubieranie się na randkę to stresujący proces dla każdej kobiety. Chcesz wyglądać jak najlepiej, ale nie przesadzić. Akcesoria…